סיפור הצלחה – אופיר לייבוביץ’

אופיר לייבובוביץ’ – בעל חברה לשיווק ולקידום אתרים באינטרנט

“הגעתי אל החממה כאשר נפתחה, לפני כשלוש שנים. בעקבות פרסומים שראיתי ונכנסתי יחד עם חבר, שעסק בתחום דומה. השהות בחממה נתנה לי אנרגיה רבה ובעיקר את הדחיפה הראשונית להתקדם ואת הרצון להתפתח.

בהתחלה היו לי מפגשים רבים עם המנטורים של החממה, התקיימו סדנאות בנושאים של שיווק, בנושאים פיננסיים ובהחלט קיבלתי כלים טובים להמשך הדרך.

לצד זאת, במשך שלוש שנים היה לי משרד בעלויות מאוד נמוכות וכעסק מתחיל נהניתי ממיקום טוב ומרכזי עם בנק, סופר וקניון הומה באנשים, משירותי לוגיסטיקה יעילים וגם מפינת קפה מאובזרת, כך שיכולתי להתרכז בעצמי, במציאת הנישה המתאימה לעסק שלי ובפיתוח קשרים בקהילה.

היום אני מנהל את העסק שלי ממשרד במעלות, מומחה לשיווק ולקידום עסקים באינטרנט, מעסיק שלושה עובדים ומיישם הלכה למעשה את הכלים אותם רכשתי בחממה”.

איתן ארז, מנכ”ל 3ENG – חברה המספקת שרותי הנדסה ויעוץ עסקי למפעלים יצרניים בגליל, הצטרף לחממת העסקים בשנת 2011 יחד עם שותף

123

איתן ארז, מנכ”ל 3ENG – חברה המספקת שרותי הנדסה ויעוץ עסקי למפעלים יצרניים בגליל, הצטרף לחממת העסקים בשנת 2011 יחד עם שותף

“קיבלנו מפתח למשרדי החממה ונכנסנו למשרד מרוהט, ללא כל השקעה עצמית, כך שיכולנו להשקיע את ההון העצמי ברכב מחשבים חדש, הקמת אתר אינטרנט, עיצוב לוגו ורכישת כל המוצרים הנדרשים לנו. מהרגע שנכנסנו למשרד לא התעסקנו בחשבונות חשמל, טלפון, תשלומי ארנונה או שירותי ניקיון, הכול היה קיים והיינו פנויים אך ורק לשיווק העסק שלנו, מה שעזר לנו להשיג את עשרת הלקוחות הראשונים.

בהמשך נכנסו לחממה עסקים חדשים ונוצר גרעין יציב של דיירים. כך שנוספה גם התמורה החברתית. שיתופי הפעולה העסקיים היו נפלאים, מעו”ד איסע אבו עוקסע קיבלנו שירותי עריכת דין, על הגרפיקה והמיתוג הייתה אחראית ריקי שרון ואנו נתנו שירותי שיווק בתמורה.

כעסק חדש, שמחנו לפגוש עמיתים עם אותן התלבטויות בפינת קפה משותפת, מספר פעמים בשנה חגגנו יחד אירועים ולכל עסק ניתנה ההזדמנות להציג את עצמו. התפתח “נטוורקינג” יפה ומידי פעם הגיעו גם עוגות בימי הולדת.

בשנת 2012 הכפלנו את תיק הלקוחות שלנו ובשנת 2013 היה ה”ביג בום” שלנו. קיבלנו מספר רב של תיקי לקוח, אשר לא יכולנו לתת להם מענה. בו ברגע הוספנו ארבעה מהנדסים למשרדנו, גדלנו למשרד נוסף בחממה ובסוף השנה יצאנו כשמחזור המכירות היה מעל למיליון שקלים.

היום אני אסיר תודה, ניצלנו את ההזדמנות שניתנה לנו ופרצנו דרך!”.